Zbiórka laptopów dla uczniów Polickich szkół.

Miło nam poinformować, że Fundacja Puls dla Zdrowia wzięła udział w zbiórce komputerów i sprzętu elektronicznego dla uczniów Polickich szkół.

Pomysłodawcą tej akcji był Mariusz Wojdak – policzanin, informatyk, który już wcześniej prowadził już akcję bezpłatnego serwisowania komputerów dla uczniów polickich szkół. Do współpracy zaprosił polickiego samorządowca Grzegorza Ufniarza oraz lokalnych przedsiębiorców i instytucje publiczne.

Zbiórka miała miejsce na przełomie kwietnia i maja 2020r, a więc w okresie najtrudniejszym dla uczniów – zdalnego trybu nauki, spowodowanej pandemią koronawirusa. Fundacja Puls dla Zdrowia z przyjemnością włączyła się do akcji, przekazując na rzecz potrzebujących uczniów kilka laptopów oraz drukarek.

„Bardzo cenimy sobie tego typu akcje, szczególnie kiedy dotyczą one wsparcia dzieci i młodzieży” – relacjonuje Prezes Fundacji Puls dla Zdrowia. Wsparcie młodych osób w okresie pandemii umożliwia wyrównanie szans dostępu do edukacji dla rodzin, które z różnych względów miały problem z zapewnieniem dzieciom odpowiednich warunków do nauki zdalnej.

W efekcie akcji udało się pozyskać i przygotować do pracy 45 laptopów pochodzących ze zbiórki. Kolejne 40 szt zakupiła Gmina Police. Dodatkowo z tytułu zbiórki pieniężnej zakupiono kolejne 4 komputery.